PAŁAC W NIEBOROWIE | OGRÓD ROMANTYCZNY W ARKADII

września 08, 2018

Cześć kochani! W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam pokazać dwa piękne miejsca. W połowie sierpnia, kiedy Oliwka spędzała dzień z moimi rodzicami, postanowiłam z mężem wykorzystać wolną chwilę i wybrać się na małe zwiedzanie. Muzeum w Nieborowie i Ogród Romantyczny w Arkadii chciałam odwiedzić już dawno temu. Obie lokalizacje są całkiem blisko miejsca, gdzie mieszkamy, więc wsiedliśmy w auto i pojechaliśmy na spontaniczną wycieczkę. Pierwsze miejsce, które odwiedziliśmy to Ogród Romantyczny w Arkadii. Jeśli ktoś jest miłośnikiem natury, to naprawdę zakocha się w tym miejscu. Bardzo miło spędziliśmy tam czas, spacerując i podziwiając piękne otoczenie. Spotkaliśmy tam 3 pary młode podczas swoich sesji ślubnych i wcale nie byliśmy zdziwieni, bo plener w takim miejscu na pewno musi wyglądać zjawiskowo. Bardzo cieszyłam się, że oprócz pięknego ogrodu mogliśmy oglądać pozostałości po starych budynkach, ogrodzeniach i akwedukcie. Będąc tam wtedy, nie pomyślałam, że uda mi się wrócić na bloga, ale ciągle miałam w głowie, że gdybym nadal blogowała, to napisałabym post z małą fotorelacją. Nie zabierałam ze sobą aparatu, ale myślę, że nasze telefony też dały radę. Wszystkie rzeźby i kamienie robiły nam za statywy, żebyśmy po odpaleniu samowyzwalacza mogli sobie zrobić wspólne zdjęcia. Po zwiedzaniu ogrodu w Arkadii udaliśmy się do Nieborowa, który był położony zaledwie kilka minut od naszej pierwszej lokalizacji. Po wejściu przez bramę zobaczyliśmy piękny Pałac Radziwiłów wewnątrz którego znajduje się muzeum. Nasz drugi cel wycieczki również pozytywnie nas zaskoczył. W tym miejscu ponownie widzieliśmy parę młodą na sesji plenerowej. Bardzo spodobało mi się tajemnicze przejście w ogrodzie za pałacem, prowadzące do zbiorników wodnych otoczonych wysokimi krzewami. Po powrocie do domu chciałam dowiedzieć się trochę więcej o odwiedzonych przez nas miejscowościach i okazuje się, że mają na prawdę ciekawą historię. W Nieborowie były kręcone filmy i seriale, np: Akademia Pana Kleksa. Częstym gościem pałacu był Konstanty Ildefons Gałczyński oraz inne ważne osobistości.  Jeśli ktoś mieszka w województwie łódzkim, koniecznie powinien się tam wybrać. Ludzi spoza naszego pięknego łódzkiego również zachęcam. Po zwiedzaniu dziwiłam się, czemu nie wybraliśmy się tam wcześniej. Mam małe nadzieje, że jeszcze tam wrócimy, bo w Nieborowie, tuż obok pałacu znajduje się stajnia, którą bardzo chciałabym odwiedzić.


#dumnizłódzkiego #promujełódzkie #łódzkie

16 komentarzy

 1. Telefony spełniły swoje zadanie bardzo dobrze! :D
  Bardzo ładne miejsca. Chciałabym je odwiedzić, bo lubię pałace i takie ogrody.  swiatwedlugkasi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda cudownie! Rzeczywiście fajnie wygląda jako miejsce na sesję ślubną :)
  https://karik-karik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie miejsca, mają magie w sobie :)

  https://wglanachprzezzycie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. W takim miejscu z pewnością chciałabym spędzić dzień! :)
  Widzę, że województwo łódzkie ma się czym pochwalić.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia. Sama w takim miejscu chciałabym mieć sesje.

  ZAPRASZAM DO MNIE!
  Byłoby mi miło, gdybyś zadała mi pytanie do Q&A, które planuję zrobić.

  Mój blog
  Mój kanał na Youtube

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne miejsce, cudowny klimat!

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowne miejsca, świetnie wykorzystany wolny czas.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowne miejsce, z chęci się wybiore tam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie spontaniczne wycieczki są najlepsze i zazwyczaj jak najbardziej udane! Patrząc po tych zdjęciach było na prawdę cudownie! Zazdroszczę;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne zdjęcia i piękne miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne zdjęcia! Uwielbiam podróżować i zwiedzać :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wspaniałe zdjęcia i miejsce :) Może wspólna obserwacja :)

  Leyraa Blog

  OdpowiedzUsuń
 13. 41 year old Web Designer III Griff Bicksteth, hailing from Sainte-Genevieve enjoys watching movies like Joe and Shooting. Took a trip to Historic City of Ayutthaya and drives a Ferrari 340 Mexico Coupe. oryginalna strona

  OdpowiedzUsuń

Snapchat

Snapchat

facebook